Tipsy

Tipsy

czwartek, 14 października 2010

Kilka porad na piękne dłonie :)

Witajcie!!
 Dzisiaj chciałabym napisać o tym jak domowymi sposobami można dbać o nasze dłonie, na które  czyha wiele niebezpieczeństw mowa tu o detergentach i chemikaliach z jakimi mamy do czynienia na co dzień. 
Jesienią i zimą nasze dłonie są narażone na zimno i wiatr,z kolei latem na wysuszenie.
Mam dla was sprawdzone domowe sposoby jak walczyć  i unikać niebezpieczeństw dla naszych dłoni, i wcale nie potrzeba drogich kosmetyków czasem wystarczą domowe metody.
A więc tak:  
Jeśli nasze dłonie są szorstkie i spierzchnięte to:
* gdy mamy popękane i spierzchnięte dłonie potrzebujemy oliwę z oliwek wymieszać z kilkoma kroplami soku z cytryny i wmasować miksturę w dłonie założyć bawełniane rękawiczki i pozostawić na noc.


* drugim takim sposobem na szorstką i wysuszoną skórę oraz rozdwajające się paznokcie stosujemy oliwę z oliwek bądź też olej słonecznikowy, dłonie zanurzamy na 15-20 minut zanurzamy w misce z podgrzaną oliwą na noc bez spłukiwania i taki zabieg robimy 1-2 razy w tygodniu.


* możemy również sami sobie sporządzić krem do rąk :)  a więc tak  mieszamy glicerynę i sok cytrynowy w proporcji 4 do 6 do tego możemy dodać kilka kropel naszych ulubionych perfum lub jakiegoś olejku eterycznego 


Znam również sposób jak rozjaśnić skórę dłoni:
- jeśli mammy zszarzałą skórę może nam pomóc z połowy cytryny, łyżeczki miodu oraz filiżanki ciepłego mleka maseczka, tą mieszankę stosujemy kilka razy dziennie do uzyskania rezultatu.


- jeśli mamy czerwoną skórę należy wcierać sok z cytryny pod warunkiem że nie mamy żadnych ran i otarć  również do uzyskania rezultatu


- zimą pamiętajmy o rękawiczkach i wieczornych masażach dłoni :)


Mam nadzieje że pomoże to kilku osobą, które maja problemy z dłońmi i nie muszą wydawać pieniędzy na drogie i czasem nie sprawdzone kremy:) Kolejnym tematem będzie dbanie o nasze włosy co jest dla nich korzystne a co nie. 
Pozdrawiam wszystkich czytających :)