Tipsy

Tipsy

środa, 1 grudnia 2010

Nie daj plamy! - czyli jak się ich pozbyć domowymi sposobami :)

Witajcie!
 Dzisiaj jak widać napiszę jak się pozbyć różnego rodzaju plam domowymi sposobami :) Jak wiadomo w walce z plamami najważniejsza jest natychmiastowa reakcja. Więc od razu przejdę do pisania jakie są to domowe sposoby:

                                                                 DOMOWE ŚRODKI CZYSZCZĄCE:


Woda mineralna - Plamy z napojów na wełnianych ubraniach przelewaj obficie wodą i wypierz.
Spirytus - Usunie zaplamienia z tłuszczu i flamastrów. Przecieraj plamy wacikiem  nasączonym spirytusem aż znikną.Soda - Tkaniny bawełniane i lniane zaplamione trawą zanurz w gorącej wodzie z dodatkiem sody potem wypierz.Cytryna - Zaplamienie z herbaty na bawełnie lub lnie jak najszybciej nasącz cytrynowym sokiem, a następnie spłucz wodą.

Sól - Usuwa plamy z czerwonego wina. Posyp tkaninę grubą warstwą soli a potem dobrze wypłucz.


Mleko - Świeże plamy z jagód, porzeczek, malin, wiśni itp. namocz na całą noc w słodkim mleku. Wypłucz dokładnie w wodzie i wypierz.Masło - Na plamy ze smoły nałóż grubą warstwę masła, pozostaw na pół godziny, upierz odzież w detergencie.

Ocet Spirytusowy - Usuwa zażółcenia. Namocz tkaninę  w ciepłej wodzie z octem (1l wody 3 łyżki octu) wypierz.Zmywacz do paznokci -  Plamy z kleju, a także zabrudzenia  po gumie do żucia pocieraj szmatkę nasączoną zmywaczem.Mam nadzieję,że pomoże wam to w pozbyciu się plam :)